O szkole

Kilka słów o naszej szkole

Tworząc w 2004 roku szkołę językową British School w Sochaczewie pragnęłam, aby było to miejsce wyjątkowe. Miejsce, w którym nie tylko zdobywa się solidną wiedzę i umiejętności, w którym realizuje się własne cele językowe, ale też miło spędza czas, jako Kursant, Rodzic czy też Pracownik szkoły. 

Moje osobiste doświadczenia tworzenia szkoły językowej to świadomość, że jest to nieustanny proces, w którym mogłam połączyć wykształcenie ekonomiczne z miłością do edukacji. Fascynuje mnie to, że jest to proces nigdy nie kończący się, że ilość zmian, które ciągle wdrażam jest nieograniczona. Widzę sens i dobro w tworzeniu miejsca, do którego przychodzą dzieci, młodzież i dorośli w celu zdobycia wiedzy. Jednocześnie uważam, że szkoła to ludzie. A my chcemy być częścią ich życia i pomóc im w realizacji ich marzeń.

Jesteśmy zespołem osób z pasją i doświadczeniem, którzy nieustannie doskonalą swoje umiejętności, aby nauka u nas mogła być efektywna i przyjemna zarazem.

W British School z sukcesem realizujemy nasze główne wartości jakimi są: odpowiedzialność, efektywność i doskonałość w nauczaniu. W tym celu mamy stworzoną spersonalizowaną dla każdego Kursanta ścieżkę rozwoju. Stawiamy na indywidualne podejście i wywołanie poczucia sukcesu niezależnie od poziomu nauczania. Pomagamy poszerzać horyzonty myślowe, przełamywać bariery językowe i motywować w osiąganiu kompetencji XXI w.

 

Lidia Tępczyk

Założycielka, Dyrektor Zarządzający Szkoły Językowej British School Sochaczew

Jako jedyna szkoła w Sochaczewie posiadamy licencjonowane programy nauczania języka angielskiego Teddy Eddie dla dzieci 2-7 lat, Savvy Ed dla dzieci 8-10 lat, Edward’s League dla dzieci 11-14 lat oraz języka hiszpańskiego Colorin Colorado. Współpracujemy z najlepszymi wydawnictwami edukacyjnymi m.in. National Geographic Learning, Macmillan Publishers. W zakresie przygotowania do egzaminów Cambridge posiadamy status tzw. Cambridge English Preparation Centre, współpracujemy z centrami egzaminacyjnymi: British Council oraz Clan City i co roku nasi Kursanci z sukcesem zdobywają Certyfikaty Cambridge YLE, KET, PET, FCE, CAE.

U nas język angielski jest żywym językiem, którym na co dzień się posługujemy. Jako jedyna szkoła w mieście prowadzimy zajęcia konwersacyjne z Native Speaker, zarówno stacjonarne jak i online.

Fascynujące w obszarze edukacji jest to, że tak szybko wszystko się zmienia i nie ma miejsca na zatrzymanie się. My sami jako pracownicy szkoły dbamy o szkolenia i nieustanny rozwój osobisty, bierzemy udział w konferencjach metodycznych, zdobywamy wiedzę i uczymy się od najlepszych firm szkoleniowych na rynku edukacyjnym.

Cieszą mnie miłe słowa uznania od Kursantów, Rodziców i głosy sympatii od dzieci. Pochwały i wpisy na FB dodają nam skrzydeł i jeszcze bardziej mobilizują do działania. Dziękuję za zaufanie i docenienie naszego zaangażowania 😊 

Zespół administracyjny British School Sochaczew

Najważniejszym zadaniem całego zespołu administracyjnego jest opieka nad potencjalnym i aktualnym klientem. Służymy Państwu pomocą i udzielamy wszelkich informacji. Obsługujemy dziennik elektroniczny i przekazujemy wiadomości na temat lekcji otwartych, lekcji pokazowych, egzaminów, różnych wydarzeń przez nas organizowanych.

British School Sochaczew w liczbach

1 lat

Uczymy od 2004r

około 1

Szkolonych kursantów rocznie

około 1

Wyszkolonych kursantów

1

Dzieci rocznie uczymy metodami licencjonowanymi (Teddy Eddie, Savvy Ed, Colorin Colorado)

Poznaj nas bliżej

 • Jesteśmy szkołą językową z prawie 18 letnim stażem na lokalnym rynku edukacyjnym – działamy w Sochaczewie i okolicach.
 • To, co nas wyróżnia, to doświadczenie w nauczaniu oraz stosowanie nowoczesnych technik metodycznych w osiąganiu najlepszych efektów edukacyjnych.
 • Wiemy jak wykorzystać naszą wiedzę, aby spełniać marzenia naszych Kursantów o płynnym posługiwaniu się językiem obcym.
 • Prowadzimy od kilku lat sprawdzone, ambitne kursy licencyjne – Teddy Eddie (angielski dla dzieci 2-7 lat), Savvy Ed (angielski dla dzieci 8-10 lat), Edward’s League (angielski dla dzieci 11-14 lat); Colorin Colorado (hiszpański dla dzieci 6-12 lat)
 • Pracujemy na nowoczesnych, bogatych materiałach metodycznych takich wydawnictw jak: Cambridge, Macmillan, National Geographic Learning czy Express Publishing.
 • Współpracujemy w renomowanymi firmami i organizacjami edukacyjnymi: Edu Bears, NGL, British Council, PASE, PTI (Personnel Training Institute).
 • Prowadzimy zajęcia w naszej szkole macierzystej, gdzie mamy do dyspozycji Kursantów ponad 300m kwadratowych doskonale wyposażonych, nowoczesnych salek lekcyjnych.
 • Dojeżdżamy do naszych Kursantów w okolicznych szkołach gminnych i ośrodkach GOK, a także do firm i osób indywidualnych.
 • Naszą mocną stroną jest wiedza i doświadczenie metodyczne, które potrafimy przekuć na sukces Kursanta.
 • Sprawujemy opiekę Metodyka szkolnego nad każdym kursem i każdym Kursantem.
 • Działamy zgodnie z zamierzonym planem metodycznym, który jest opisany do każdego poziomu zajęć.
 • Potrafimy mierzyć i raportować progres  Kursantów.
 • Przygotowujemy do międzynarodowych egzaminów Cambridge, organizujemy je i z sukcesem doprowadzamy naszych Kursantów do uzyskania Certyfikatów.

British School Sochaczew

British School Sochaczew

Certyfikaty

Letnie Półkolonie marzeń 2023

Uwaga! zostały ostatnie miejsca.